Révay Mór János halálának 100. évfordulója alkalmából tartandó megemlékezés
Történelmi Emlékhelyet jelölő sztélé avatóra kerül sor július 11-én (szombaton). Helyszín: Bakonybél, Apátsági templom. 10:30 órától a templom előtti téren Móczár Gábor, a Nemzeti Örökség Intézete főigazgatója felavatja a Szent Mauríciusz monostor történelmi emlékhelyet jelölő sztélét. 11:00 órától a templomban Hortobágyi Cirill, prézes apát ünnepi liturgia keretében kihirdeti a monostor önállóvá válását.