Győri Enikő
ELNÖK
Európai parlamenti képviselő, közgazdász
→
2019 óta a Európai Parlament tagja, a Fidesz EP-delegációjának szakmai koordinátora vagyok, valamint az EP Gazdasági és Monetáris Bizottságának tagja, a Nemzetközi Kereskedelmi Bizottság póttagja. Korábban nagykövet voltam Rómában és Madridban, illetve 2010 és 2014 között európai uniós ügyekért felelős államtitkár. EP-képviselői munkám mellett a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tudományos munkatársként, valamint a Nemzetek Európája Karrierprogram oktatójaként tevékenykedem. Egyetemi diplomámat 1992-ben a közgazdaság-tudományi egyetemen szereztem nemzetközi kapcsolatok szakon, majd 2000-ben doktoráltam a szak Európa-szakirányán. Angolul, spanyolul, olaszul és franciául beszélek.
Petneházy Judit
ALELNÖK (1 évre)
Ügyvéd
→
Az ELTE Jogi karán 1969-ben végeztem. A rendszerváltás előtt és alatt a felsőoktatás területén tevékenykedtem, majd a Kulturális majd Oktatási minisztériumban dolgoztam. Az MPEE-vel nagyon korán 1997-ben kerültem kapcsolatba és 1998-tól már az elnökség tagjaként tevékenykedem. Nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy olyan jelentős és meghatározó személyiségekkel dolgozhattam együtt, mint Mádl Ferenc, Granasztói György, Martonyi János, de az első elnökség névsora is meghatározó a közéletben, az élők tekintetében, de akár már történelmileg is, mint pl. Szabad György tagsága és a vele való munka.
Horváth Ágnes
FŐTITKÁR
Politikai szakértő, történész, egyetemi oktató
→
Debrecenben a KLTE-n és Budapesten az ELTE-n végeztem egyetemi tanulmányaimat, majd szereztem PhD fokozatot. Egerben, az egyetemen tanszékvezetőként, nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettesként, majd a Tokaj-Hegyalja Egyetem megbízott rektoraként fontosnak tartottam a minőségi oktatást, a tehetséggondozást és a közösségek megerősítését.
Washingtonban, az Amerikai Egyetem kutatójaként két évig foglalkoztam választáskutatással. A Századvég Politikai Iskola Egri Tagozatának (1995–2010) vezetőjeként hittem abban, hogy fontos a politikai kultúra színvonalának emelése és a párbeszéd előmozdítása. A Századvéges hagyományokra épülő Agria Universitas Egyesület (2010–) elnökeként a közpolitikai képzést a Közéleti Akadémia, a tehetséggondozást pedig a Junior Expo keretei között folytattam.
Angolul és oroszul beszélek
Náray-Szabó Gábor
ALELNÖK (1 évre)
Vegyész, az MTA rendes tagja
→
1943-ban születtem, 1992-től az ELTE egyetemi tanára vagyok. 1996-1999 között a Magyar Tudományos Akadémia főtitkárhelyettese, 2001-2002 között az Oktatási Minisztérium helyettes államtitkára, 2006-2013 között az MTA Könyvtára főigazgatója voltam. 2003-2019 között a Professzorok Batthyány Köre elnökeként, illetve alelnökeként tevékenykedtem. A Magyar Érdemrend Középkereszt kitüntetettje, Újbuda díszpolgára vagyok. Két gyermek édesapja, akiktől hét unokám van.
Elnökségi tagok
Fonti Krisztina
Önkormányzati képviselő
→
1968-ban születtem Budapesten. Tanár, szakközgazdász vagyok, két gyermek édesanyja.
Évekig dolgoztam nyelvtanárként, olasz, illetve magyar nyelvet tanítottam külföldieknek három évig Rómában, majd Budapesten.
2000-től nemzetközi tudományos konferenciák szervezésével és többnyelvű kiadványok szerkesztésével foglalkoztam a Budapesti Olasz Nagykövetséggel együttműködve. Jelentős tanulmánykötetek létrehozásában vettem részt.
2003 óta a XII. kerületi Fidesz elnökségi tagja vagyok, 2011 óta az elnöke.
2006 óta vagyok a Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője a Hegyvidéken, 2010-től 2024 szeptemberéig a XII. kerület alpolgármestereként dolgoztam. Jelenleg önkormányzati képviselő vagyok, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője.
Hammerstein Judit
Kulturális menedzser, egyetemi oktató
→
Kulturális menedzser, történész, a Károli Gáspár Református Egyetem oktatója vagyok. Történelem–francia szakos bölcsész, illetve középiskolai tanári végzettséggel rendelkezem. Itthon a Pécsi Tudományegyetemen, külföldön az Amszterdami Egyetemen Tempus-ösztöndíjjal, majd a francia kormány ösztöndíjasaként a poitiers-i és a párizsi Université Paris Nanterre egyetemeken, végül a budapesti Andrássy Gyula Német Nyelvű Egyetem doktori programján folytattam tanulmányokat. Történelemtudományból PhD fokozatot szereztem.
2011 és 2014 között a kultúrpolitikáért felelős helyettes államtitkár, majd a Balassi Intézetet vezettem. 2019–20-ban az Országos Széchényi Könyvtár megbízott főigazgatója, majd a Magyar Nemzeti Múzeum főtanácsadója és megbízott főigazgatója voltam. Számos tudományos publikáció és esszé szerzője vagyok.
Tóth Edina
Volt EP képviselő
→
2019 – 2024 között Európai Parlamenti képviselő voltam, ahol tagja voltam a környezetvédelmi és a belső piaci bizottságoknak. Előtte 15 évig politikai tanácsadóként dolgoztam szintén az Európai Parlamentben. Azt megelőzően tanácsadóként dolgoztam az Országgyűlésben, a Fidesz frakcióban és a Külügyminisztériumban. A Fidelitas alapító alelnöke vagyok. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem történelem és angol szakán végeztem, valamint a Századvég Politikai Iskola posztgraduális képzésén és a bécsi Diplomáciai Akadémia európai uniós képzésén. Angolul, németül és franciául beszélek.
Kristóf Péter
Innovációs és űripari szakértő
→
A HungaroFlow Consulting innovációs igazgatójaként az űr- és védelmi szektor fejlesztési projekjein, a Stradamus Zrt..ben kockázati tőkealapok létrehozásán dolgozom. A Magyar Innovációs Szövetség alelnöke és dél-dunántúli régiós igazgatója, az Informatikai Vezetők Társasága elnöke és az Infotér Egyesület tanácsadója, valamint több hazai egyetem meghívott oktatója vagyok.
Tanulmányaimat a Rice Egyetemen és az International Space University-n, stratégia és innováció menedzsment továbbképzéseimet a Harvardon, az INSEAD-on és az EPFL-en végeztem, doktori fokozatomat a Budapesti Corvinus Egyetemen szereztem. Ezeken túl okleveles közgazdász és informatikus mérnök diplomákkal rendelkezem.
Takács Bence
Előadóművész-műsorvezető
→
Tizennyolc évig láthattak, hallhattak a nézők/hallgatók különböző médiumok műsorvezetőjeként, főként a híradókban. Több helyen és minőségben vezettem kommunikációs egységeket, valamint tanácsadóként segítettem cégeket, személyeket. Külön büszke vagyok a Mondj Te is egy verset kezdeményezésre, ami lassan versmondói mozgalom lehet. Pedagógusi végzettségemet sem hagytam el, jelenleg is több intézményben oktatok.
Virág András
Az Országgyűlés elnökének titkára
→
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karán végeztem, történelemből Ph.D. fokozatot is szereztem. 1999-ben, majd 2004-ben tanulhattam amerikai történelmet és politológiát, politikai marketinget az Egyesült Államokban.
Választmányi elnöke vagyok a cserkészszövetségnek. 1999-től részt vettem több „Fesztivál a határon” szervezésében, ahol az Egyesület sok tisztségviselője szerepelt, de 2002-ben az Áprilisi Ifjak elnökükké választottak és az MPEE-vel ekkor kerültem kapcsolatba.
Napi munkámban – Házelnök úr két évtized óta közvetlen munkatársaként – csakugyan a hazámat szolgálom, ahogyan az MPEE elnökségében is erre készülök.
Felügyelő bizottság
Jenőfi György
Közgazdász, a Legfőbb Ügyészség gazdasági főigazgatója
→
Pestszentlőrincen nevelkedtem, polgári középosztályból származtak szüleim. Gimnáziumi tanulmányaim után, katonai szolgálatot követően a Közgazdasági Egyetemet elvégeztem, nappali tagozaton és közben evezős élsportoló voltam.
Jelenleg az Ügyészség gazdasági főigazgatója vagyok.
Korábbi éveimben közel 40 éven át vezető voltam, ebből 10 évig állami vezető/helyettes államtitkár/ Több szakmai és állami kitüntetéssel rendelkezem.
A közéletben aktívan részt veszek, korábbi években a polgári körök szervezésében.
Szabadidőmben sportolok és az unokáimat támogatom.
Tóth Botondné
Az egyesület alapító tagja, egykori titkára
→
Az MPEE egyesület alapító tagja vagyok. Mint titkár és pénztáros a főtitkár munkáját segítettem, az egyesület taglistáját kezeltem és igyekeztem azt naprakészen tartani. A Felügyelőbizottság egyik tagjaként, elnökünkkel együtt működve dolgozom a mai napig. Az Egészségügyi Főiskola Védőnőképző szakán végeztem. Az Országházban az MDF szakértői irodájában kaptam állást, itt dolgoztam 1991-től 1994 -ig, majd a X. Kerületi Polgármesteri Hivatalban, mint gyámügyi főtanácsos, majd a XVI. kerületben, mint képviselői referens.
Müller Ferenc
ELNÖK (2 évre)
Építész, egyetemi tanár
→
A MOME ny. intézetigazgató egyetemi tanára, rektorhelyettese majd megbízott rektora voltam. A Magyar Építész Kamara alapító elnöke, a Magyar Építőművészek Szövetségének volt elnöke vagyok. A Budapesti Osztrák Iskola Alapítvány alapítványi tanácsosa, a mindenkori magyar szakminiszter képviselője. A „Habitat”-Díj, a „Művelődés Szolgálatáért” miniszteri díj, az Magyar Építész Kamara „Kamarai Érme”-nek díjazottja, a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjének kitüntetettje.
Korábbi elnökök
Vízkelety Mariann
2019 – 2023
Balog Zoltán
2009 – 2019
Martonyi János
2002 – 2009
Granasztói György
2000 – 2002
Mádl Ferenc
1996 – 2000