Magyar Polgári Együttműködés Egyesület

MPEE Közgyűlés 2024.

Tisztelt Tagtársak, az alábbiakban a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület (MPEE) elnökségi és felügyelőbizottsági jelöltjeinek bemutatkozását olvashatják.

Az MPEE Elnökségének jelöltjei:

1968-ban születtem Budapesten. Az I. kerületben nőttem fel. Tanár, szakközgazdász vagyok, két immár felnőtt gyermek édesanyja.

 

Első diplomámat az ELTE BTK-n szereztem magyar-olasz szakos középiskolai tanárként, majd néhány év elteltével a Külkereskedelmi Főiskola Marketingkommunikáció szakán szakközgazdász diplomát kaptam. Évekig dolgoztam nyelvtanárként, először három évig Rómában, majd Budapesten.

 

2000-től nemzetközi tudományos konferenciák szervezésével és többnyelvű kiadványok szerkesztésével foglalkoztam a Budapesti Olasz Nagykövetséggel együttműködve. Jelentős tanulmánykötetek létrehozásában vettem részt. Mindig érdekelt a közélet, a közösségért végzett munka.

2003 óta a XII. kerületi Fidesz elnökségi tagja vagyok, 2011 óta az elnöke.

2006 óta vagyok a Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője a Hegyvidéken, 2010-től 2024 szeptemberéig a XII. kerület alpolgármestereként dolgoztam.

Az első ciklusban az oktatás-nevelés, közművelődés, egyházi ügyek és a testvérvárosi kapcsolatok tartoztak hozzám, majd miután

2014-ben ismét alpolgármesterré választottak, munkám a kerületi diák- és tömegsport feladatkörével bővült, majd az egészségügyi és népjóléti ügyekért és intézményekért is én feleltem a Hegyvidéken.

 

Szabadidőm legnagyobb részét a családommal töltöm. Színházba, moziba, koncertekre járunk. Sokat sétálunk a kutyánkkal, kirándulunk, ha tehetjük, utazgatunk, járjuk az országot. Nagyon szeretek olvasni és úszni.

 

Nagy megtiszteltetés számomra a felkérés, hogy a MPEE elnökségi tagja legyek. Meggyőződésem, hogy alapvető cél Budapesten, hogy a polgári erők ismét megerősödjenek 2026-ra.

 

Mindehhez – eddigi alpolgármesteri munkámra alapozva – fontosnak tartom, hogy a polgári értékek az önkormányzatiság világában minél jobban megjelenjenek, így fontos, hogy az egyesület tevékenységében is szerepet kapjon az önkormányzatiság témaköre.

 

Elsősorban ebben szeretném segíteni az egyesület munkáját.

A megtisztelő jelölést ezúton is köszönöm, egyúttal engedjék meg, hogy az alábbiakban röviden bemutatkozzam Önöknek!

 

1969-ben születtem Nagykanizsán. A nagykanizsai gimnázium elvégzése után a Pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem Bölcsészkarán végeztem tanulmányokat orosz, történelem és francia szakon, ahol 1993-ban történelem, majd egy évvel később francia nyelv és irodalom szakon szereztem bölcsész, illetve középiskolai tanári diplomát. Ezzel párhuzamosan 1994-ben DEA diplomát (középkori civilizáció) szereztem a franciaországi Poitiers-i Egyetemen is. 1991-ben fél évet az Amszterdami Állami Egyetemen, míg a francia kormány ösztöndíjasként két évet kutatóként a párizsi Nanterre X. Egyetemen tölthettem el. Posztgraduális tanulmányokat az Andrássy Gyula Német Nyelvű Egyetemen folytattam. Doktori disszertációmat (történelemtudományi PhD) a Károli Gáspár Tudományegyetem Bölcsészkarán védtem meg. Németül, franciául, angolul és oroszul beszélek.

 

Eddigi pályafutásom során irodalmi szerkesztői, kommunikációs, tudományos, kulturális igazgatási, valamint kulturális diplomáciai területen egyaránt hosszabb időt töltöttem el. 1998 és 2002 között miniszterelnöki sajtófőnöki, 2002 és 2010 között a Fidesz országgyűlési csoportja mellett kommunikációs vezetőként, illetve a Polgári Magyarországért Alapítvány külügyi igazgatójaként dolgoztam. Mintegy 25 éves vezetői és közel 15 éves közigazgatási tapasztalattal rendelkezem, ebből közel négy éven át a központi kulturális igazgatás szakmai irányítójaként tevékenykedtem kultúrpolitikáért felelős helyettes államtitkárként, majd négy éven át a magyar kulturális diplomácia központi intézményét, a Balassi Intézetet vezettem főigazgatóként, illetve helyettes államtitkárként. Számos kiemelt külföldi magyar kulturális jelenlét, évad, rendezvénysorozat, fesztivál, tudományos konferencia megvalósításának felelőse, ötletgazdája voltam. 2018-2019-ben a vendégoktatói hálózat bővítéséért feleltem miniszteri biztosként a külgazdasági és Külügyminisztériumban. 2019-20-ban az országos Széchényi Könyvtár megbízott főigazgatói feladatait láttam el. 2020-tól a Magyar Nemzeti Múzeum kötelékében dolgozom, jelenleg főigazgató-helyettesként. Emellett történészként a Károli Gáspár Református Egyetemen is oktatok. Számos tudományos publikáció, esszé, ismeretterjesztő írás szerzője vagyok.

 

Lassan 30 éve veszek részt a közéletben, hol közéleti szereplőként, hol elkötelezett aktivistaként. 2009-től alapító tagja vagyok például a Lőrincz Csaba díjat odaítélő kuratóriumnak a prof Minoritate Alapítvány kötelékében. De szerepet vállaltam a Polgári Kultúráért Alapítvány munkájában is, szintén alapító kurátorként (2009-2012), ahogy a Szabadság Kör elnevezésű, szabadságjogokat védelmező közéleti fórum megalapításának és tevékenységének is aktív részese voltam (2007-2010).

 

Elkötelezetten hiszek a polgári értékekben, a felelősségvállalásban, a közjó, a nemzet érdekében történő munkálkodásban. Hiszek az iparkodásban, az összefogásban, a civil szerepvállalásban, a dolgokat előrevivő, jobbító szándékban, az őszinte párbeszéd, a konstruktív kritika felhajtó erejében. Az Egyesület kiváló emberekből álló, fontos, nagy múltú szervezet, küldetése pedig mit sem veszített aktualitásából. Különösen időszerűnek találom ugyanakkor a szervezet erőteljesebb társadalmi

beágyazódásának elősegítését, a fiatalok hatékonyabb megszólítását, bevonásukat az egyesületi programokba, az őket érzékenyen érintő témák felkarolása útján is.

A kultúra, a felsőoktatás, a kommunikáció, vagy akár a nagyszabású rendezvények területén szerzett sokrétű tapasztalataimat, kiterjedt kapcsolatrendszeremet örömmel kamatoztatnám az Egyesületért végzett munka során.

Közéleti érdeklődésemet családomból hozom. Nagypapámat az 1956-os forradalom után 11 hónapra Kistarcsára internálták. Ő később aktívan bekapcsolódott a rendszerváltozás folyamatába, és az MDF színeiben politizált a 90-es években. Édesapám pedig mintegy 30 évig volt képviselő, majd alpolgármester. Tőlük tanultam meg azt is, hogy legfontosabb értékek a hit, a becsület és a hazaszeretet.

 

Közgazdasági és informatikai tanulmányaimat a Pécsi Tudományegyetemen, a Jönköping Business School-on, Hageni Egyetemen és a Gábor Dénes Egyetemen végeztem, PhD fokozatomat innováció menedzsmentből szereztem a Budapesti Corvinus Egyetemen. Posztgraduális képzéseimet pedig a világ élvonalába tartozó Harvardon (disruptive strategy), INSEAD-on (leadership) és EPFL-en (new space economy és space mission design and operations) folytattam. Idén tavasszal elnyertem az Európai Űrügynökség kiemelt ösztöndíját, amivel 2024 nyarát a houstoni Rice Egyetemen és a NASA Lyndon B. Johnson Űrközpontban töltöttem az International Space University szervezésében, felsővezetői tanulmányokat folytatva az űrtechnológia, az űrgazdaság és az űrjog területén.

 

Jelenleg a minősített űripari beszállítóként jegyzett HungaroFlow Consulting innovációs igazgatójaként a digitalizációt, innovációs ökoszisztémák létrehozását, valamint az űr- és védelmi szektor fejlesztését célzó, kiemelt projektek megvalósításán dolgozom.

 

A Stradamus Zrt. tanácsadó testületi tagjaként pedig tőkefinanszírozással, kockázati tőkealapok létrehozásával és tranzakciós tanácsadással foglalkozom.

 

Szakmai szerepvállalásaim keretében az innovációs kultúra hazai erősítésén is dolgozom, mint a Magyar Innovációs Szövetség alelnöke és dél-dunántúli régiós igazgatója, az Informatikai Vezetők Társasága elnöke, az Infotér Egyesület tanácsadó testületének tagja, a Budapesti Corvinus Egyetem, az Óbudai Egyetem, a Neumann János Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem meghívott oktatója.

 

A visegrádi központú Szent György Lovagrend Baranya vármegyei priorjaként rendszeresen részt veszek helyi és kárpát-medencei jelentőségű karitatív akciókban és történelmi hagyományőrzésben.

 

Hobbijaim az asztrofizika és az űrkutatás, az innováció, a gazdaságdiplomácia, valamint a síelés, valamint a terepfutás. Szakközgazdász Feleségemmel és két gyermekemmel a Baranya vármegyei Keszün élünk.

 

A Magyar Polgári Együttműködés Egyesület tevékenységét jól ismerem, az elmúlt években több, a felsőoktatásra, a kutatás-fejlesztésre és az innovációra fókuszáló konferencia szervezésébe is bekapcsolódtam. Az Egyesület tevékenységét további konferenciák és vitafórumok szervezésével, valamint a szakterületemhez (űripar, innováció, kutatás-fejlesztés, felsőoktatás, gazdaságfejlesztés, nemzetközi kapcsolatok) kapcsolódó szakértői munkával – elemzések és publikációk összeállítása, törvényjavaslatok véleményezése – tudom támogatni.

 

Egy olyan MPEE-t képzelek el, amelyik hidat képez a politikai, a társadalmi és a szakmai szférák szereplői közé, akikkel aktív kapcsolatot alakít ki és állandó párbeszédet tart fenn. Ebben az MPEE-ben az elnökség és a titkárság mellett a tagság is bekapcsolódik és részt vesz az Egyesület munkájában, feladatai ellátásában, küldetése kiteljesítésében és jövőképe megvalósításában. Az általam elképzelt MPEE-ben a Kárpát-medence mindegyik generációja képviselteti magát, a szakmai munka pedig adatok és érvek mentén, az összmagyarság érdekében zajlik.

 

Az elnökségi ciklus első évében – az új csapat összehangolódása mellett – a legfontosabb feladatok közé a jelenlegi helyzetkép felvázolása, a hosszú távú stratégia megfogalmazása, a középtávú célok definiálása, valamint a rövid távú tevékenységek meghatározása tartoznak – mindezt az alapítók szándékaira és az Egyesület küldetésére alapozva.

 

A közös munkába stratégiai szemléletemet, projektmenedzsmentben szerzett tapasztalatomat és innovációs tapasztalatomat tudom behozni.

1967-ben szerzett diplomát az ELTE TTK Vegyész Szakán.

 

Szakmai pályafutása

1967-1990 között a CHINOIN Gyógyszer- és Vegyészeti Termékek Gyárában dolgozott, majd a BIONAVION Biokémiai Kutatási Fejlesztési Kft., ügyvezető igazgatója lett,

1992-től az ELTE egyetemi tanára.

1996-1999 között a Magyar Tudományos Akadémia főtitkárhelyettese,

1999-2002 között az Oktatási Minisztérium, főosztályvezetője, majd helyettes államtitkára,

2006-2013 között az MTA Könyvtára főigazgatója.

2020-tól a Marek József Alapítvány kuratóriumának elnöke.

Több mint 250 tudományos közlemény, ebből 8 könyv szerzője az elméleti kémia, számítógépes molekulatervezés, a szerkezeti biológia, a szakmai érdekvédelem és a fenntartható fejlődés területén.

 

Egyesületi tisztségei

1983-97 között a Magyar Kémikusok Egyesülete főtitkára, majd elnöke, egyesületi tevékenységét Than Károly emlékéremmel ismerték el.

2002-05 között az Európai Kémikus Egyesületek Szövetsége (FECS) elnöke,

2011-ben elnyerte a szervezet Award for Service kitüntetését.

Rendezte és elnökölte az első Európai Vegyészkongresszust Budapesten, 2006-ban.

2003-2019-ig a Professzorok Batthyány körének elnöke, illetve alelnöke.

Húsz éve tagja a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület elnökségének, egy évig alelnök-főtitkára volt.

 

Akadémiai tagsága és egyéb elismerések

1990-ben lett a Magyar Tudományos Akadémia levelező, 1999-ben rendes tagja.

Tagja az Académie des Arts, des Sciences et des Lettres-nek (Párizs) és az European Academy of Sciences and Arts-nak.

Az Universitatea de Vest (Temesvár) és az Állatorvostudományi Egyetem tiszteletbeli doktora.

 

Kitüntetései

A Magyar Érdemrend Középkereszt kitüntetettje,

Újbuda díszpolgára.

 

Gyermekei, unokái

Két gyermek édesapja, akiktől hét unokája van.

Takács Bence Ervin vagyok, kétgyermekes büszke apa, egyben életútján felén járó magyar férfi. Színésznek készültem, melyben erős szerepe volt a Latinovits Zoltán Diákszínpadnak és az akkori József Attila Gimnáziumnak, amit sportolóként és remélt színinövendékként végeztem el. Majd egy rövid színházi tanulmány következett és a TF. Ott testnevelő-egészségtan tanárként végeztem és kezdtem el Ph.D-zni, miközben létrehoztuk a TF-en az első előadóesteket és a TF-Műhelyt.

 

Doktori tanulmányaim alatt kerültem a médiába, bemondóként, műsorvezetőként, melyben 18 évig szolgáltam számos médiumban. Közben kommunikációs vezetője voltam több intézménynek, tanítottam, előadóesteket tartottam és szerény közéleti szerepeket vállaltam. Egyelőre egyedüliként kaptam meg az MMA ösztöndíjat, mint versmondó. Az ösztöndíjból pedig elindítottam a Mond Te is egy verset kezdeményezést / „mozgalmat”. Jelenleg is tanítok a Károli Gáspár Református Egyetemen, továbbá cégeknek médiatréninget, kiemelt hallgatóimnak beszédtechnikát adok.

 

Az MPEE elnökségében – nagyon tisztelve a múltat, most egy dinamikus átrendeződést érzek, mely képes lesz a fiatalabbak felé nyitni, valós eseményeket proaktívan szervezni és újra egy meghatározó honi szervezetté válni.

 

Az elnökség munkáját mind a sajtókapcsolataimon keresztül, mind rendezvényszervezésileg, kommunikációs tanácsokkal, social media menedzsmenttel, illetve személyes fellépéseimmel, moderálás-versmondás is szívesen segítem, aktív tagként tekintve magamra és az elérendő célokra.

Bajorországban születtem 1945-ben. Általános iskoláimat több helyen vidéken végeztem és Budapesten fejeztem be, majd itt a Veres Pálné gimnáziumban érettségiztem. Az ELTE Jogi karán 1969-ben fejeztem be tanulmányaimat.

 

Munkahelyem az első, egy vállalatnál volt, ami nem volt jelentős szakmailag, de más szempontból igen, mert itt ismertem meg férjemet, aki mérnökként ugyanitt dolgozott. Házasságunkból két lányunk született. Sajnos jó pár éve egyedül élek férjem korai halála miatt.

 

A későbbiekben több évig a Kulturális, majd Oktatási minisztériumban dolgoztam, ami nem munkahely változásokat jelentett, csak a minisztériumot szervezték át folyamatosan. A rendszerváltás előtt és alatt a felsőoktatás területén tevékenykedtem, majd több éves tervem alapján ügyvéd lettem, mivel a vizsgát már korábban letettem. A minisztérium továbbra is igényt tartott a tevékenységemre többek között az akkor alakuló jelentős közalapítványok létrehozásánál és a felsőoktatási területhez kapcsolódóan. Mai napig ügyvédként tevékenykedem.

 

Az MPEEvel nagyon korán 1997-ben kerültem kapcsolatba és 1998-tól már az elnökség tagjaként tevékenykedem, amit többek között éppen a civil szervezetekkel való gyakorlatom is nyilván megalapozott.

 

Nagyon hálás vagyok a gondviselőnek, hogy olyan jelentős és meghatározó személyiségekkel dolgozhattam így együtt, mint Mádl Ferenc, Granasztói György, Martonyi János, de az első elnökség névsora is meghatározó volt a közéletben, de akár már történelmileg is, mint pl. Szabad György tagsága és a vele való munka.

 

Nagyon szeretném, ha Vízkelety Mariann kiemelkedő személyiségű elnökünk után, jelenlegi elnökünkhöz Győri Enikőhöz kapcsolódva, az egyesületi munkám jól és együttműködve tovább tudnám folytatni és segíteni azt az elkövetkező években.

Idén augusztusban költöztem haza 20 év után Brüsszelből, célom, hogy az ott megszerzett tudásomat itthon átadjam. Európai Parlamenti képviselő voltam az elmúlt 5 évben, előtte pedig 15 évig tanácsadóként dolgoztam az EP-ben.

 

Nagyon fontosnak tartom, hogy az MPEE nyisson a fiatalabb korosztályok felé és rendezvényeinkre ebből a korosztályból is tudjunk bevonni új tagokat, akik tovább viszik majd a polgári, nemzeti, keresztény értékek képviseletét. E cél érdekében hasznos lehet olyan témákról rendezvényeket szervezni, mint pl. a klímaváltozás, környezetvédelem, digitális ügyek vagy a mesterséges intelligencia, mely mindannyiunk jövőjét befolyásolni fogja.

 

Ezekkel a témákkal is foglalkoztam EP képviselőként, ezért ilyen irányú tudásomat szívesen adom át itthon.

  

Személyes adatok

Születési hely, idő: Budapest, 1975.03.11.

 

Tanulmányok, végzettség

1993 – 1998: Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, történelem-angol szak

1997 – 1999 Közgazdaságtudományi Egyetem, Századvég Politikai Iskola

2000 – Diplomáciai Akadémia, Bécs, Európai Unió szak

 

Politikai, közéleti tevékenység

A Fidelitas országos alelnöke (1996-2003)

Az Európai Néppárt ifjúsági szervezetének (EDS) alelnöke (1999-2001)

Az Európai Néppárt ifjúsági szervezetének (EDS) tiszteletbeli elnöke (2001)

EP képviselő jelölt – Fidesz (2004, 2009, 2014, 2019, 2024)

Európai parlamenti képviselő (2019 – 2024)

Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság tagja (2019 – 2024)

Közegészségügyi Albizottság tagja (2023 – 2024)

Belső Piaci és Fogyasztóvédelmi Bizottság póttagja (2019 – 2024)

A digitális korban a mesterséges intelligenciával foglalkozó különbizottság alelnöke (2020 – 2021)

A Covid19-világjárvánnyal, a levont tanulságokkal és a jövőre vonatkozó ajánlásokkal foglalkozó különbizottság tagja (2022 – 2023)

Az Arab-félszigettel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja (2019 – 2024)

A Kanadával fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség tagja (2019 – 2024)

 

Korábbi munkahelyek / pozíciók

A Külügyminisztérium Szóvivőjének tanácsadója, diplomáciai rang: attasé (1998 – 2001)

A Fidesz frakcióvezetőjének, majd az Országgyűlés alelnökének külpolitikai tanácsadója és sajtótitkára (2001 – 2003)

Az Európai Néppárthoz delegált magyar néppárti megfigyelők vezetőjének tanácsadója (2003-2004)

Európai Parlament, Európai Néppárti Frakció, Nőijogi és Esélyegyenlőségi Bizottság politikai tanácsadó (2004-2007)

Európai Parlament, Európai Néppárti Frakció, Ipari, Energiaügyi és Kutatási Bizottság politikai tanácsadó (2007 – 2019)

 

Nyelvtudás

angol, német, francia

 

1974. június 22-én születtem Budán. Az ott elvégzett általános iskola után élelmiszeripari gépésztechnikusnak tanultam, majd a sorkatonai szolgálatot követően a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karára nyertem felvételt történelem–szociológia szakra.

 

Történelemből Ph.D. fokozatot is szereztem. Először 1999-ben, majd 2004-ben tanulhattam amerikai történelmet és politológiát, politikai marketinget az Egyesült Államokban a CTP jóvoltából.

 

1988-ban kezdtem el cserkészkedni, így az őrsvezetőtől a cserkésztiszti képesítésig jutottam, voltam és vagyok választmányi elnöke a cserkészszövetségnek, ahogy külügyi vezetőként is képviselhettem a magyar cserkészeket Gyulay Endre püspök úr áldott emlékű elnöksége alatt.

 

1999-től részt vettem több „Fesztivál a határon” szervezésében, ahol az Egyesület szintén sok tisztségviselője szerepelt, de 2002-ben az Áprilisi Ifjak – Varga Laci bátyánkat követően – elnökévé választott, és az MPEE-vel ekkor kerültem szorosabb kapcsolatba.

 

Napi munkámban – Házelnök úr két évtized óta közvetlen munkatársaként – csakugyan a hazámat szolgálom, ahogyan az MPEE elnökségében is erre kértek. Megválasztásom esetén az ifjúsági, pedagógiai ügyekben számíthat rám elsősorban az Egyesület.

 

A jelölést köszönöm, melyet ezúton elfogadok.

Az MPEE felügyelőbizottságának jelöltjei:

Személyes háttér

 

1954.-ben születtem Budapesten. Polgári családból származom, Pestszentlőrincen lakom a nagyapai örökségemben. Okleveles közgazdász vagyok, és a számvitel és közigazgatás összes felsőfokú végzettségét, tanúsító bizonyítványom van. Több mint 40 éves költségvetésben szerzett tapasztalattal –ebből 10 év helyettes államtitkári beosztásban-rendelkezem. Jelenleg az Ügyészség Gazdasági Főigazgatója vagyok.

 

Röviden a MPPE feladatairól

Az MPPE vezetőségi tagja vagyok öt éve.

Az egyesület céljainak meghatározásában aktívan vettem részt. Különösen dr. Vízkelety Mariann elnöksége alatt.

Továbbra is legfontosabb célomnak tartom az egyesület gazdálkodásának törvényességét és átlátható működését! Ennek keretében a források felhasználásának az államháztartási és közbeszerzési törvénynek megfelelő végrehajtását. A belső ügyrendünkben szerepelő szabályzatok aktualizálását, valamint a hozzáértő – kompetens munkatársak kiválasztását.

 

Természetes tisztában vagyok, hogy alapvetően társadalmi munkában végzem feladataimat. ezért az időráfordításomat ennek megfelelően kezelem.

Annak idején az MDF l-Xll. Kerületi szervezetésnek egyik alapítója voltam., a Néppárti széthullásig az Országos Választmány tagja. A FIDESZ l. kerületi szervezetébe a
Kulturális Tggozat tagjaiként Jankovics Marcellal együtt léptünk be.


A Magyar Epítészek Kamarájának alapító elnöke voltemMartonyi János elnöksége alatt lettem az Egyesület Elnökségének tagja, majd a következő tisztújítás alkalmából választottak meg a FB tagjának ill. elnökének. Azóta is ezt a tisztséget igyekszem méltó módon betölteni. Ez alatt a nem rövid idő alatt három alkalommal volt szükséges az FB-nek tisztséget betöltővel szemben eljárnia, szerencsére a pénzügyi kontrollon kívül eddig komolyabb ügyeink nem voltak.


Nagyon örülök, hogy a tragikus elnökvesztés után új és dinamikus elnök került az Egyesület élére. A továbbfolytatás és a megújulás évei elótt állunk. Társadalmi funkciónk betöltése aktuálisabb, mint bármikor eddig volt. Meg kell találnunk azt befolyásoló egyesületifunkciót, amellyel unokáinkatahaza itthoni szolgálatára vezessük.


A Felügyelő Bizottság nem csupán a jog szerinti működést , a korrekt pénzügyeket de az előzőekben említett funkció teljesítésének kereteit és eredményességét is vizsgálni kívánja.

Tóth Botondné Cserey Krisztina, Magdolna

Sopronban születtem 1945-ben.

 

Legmagasabb iskolai végzettségem: Egészségügyi Főiskola, Védőnőképző szak, egészségügyi védőnő.

Első munkahelyem vidéken volt (Valkón).

12 évig dolgoztam a szakterületemen, majd az Egészségügyi Főiskola tanulmányi osztályára kerültem.

1987-ben Heim Pál Kórház. vezető asszisztense lettem. Később az átszervezések miatt állásom megszűnt.

1991-ben az Országházban, MDF szakértői irodában kaptam állást. Itt dolgoztam 1994-ig.

1994-ben letettem a közigazgatási vizsgát Féléves számítógépes tanfolyamon vettem részt, sikeres vizsgát tettem.

1996-tól a X. ker. Polgármesteri hivatalban dolgoztam, mint gyámügyi főtanácsos, majd a XVI. kerületben, mint képviselői referens.

 

1997 februárjában beléptem a FIDESZ-be, aktivistaként, politikai munkatársként sokat segítettünk képviselőinknek.

MPEE egyesület alapító tagja voltam.Mint titkár a főtitkár munkáját segítettem, később míg nem találtunk a pénzügyekhez munkatársat én voltam a pénztáros. Feladatom volt az egyesület taglétszámának nyomonkövetése, az aktuális, élő névsort igyekeztem karban tartani. A Felügyelőbizottság egyik tagjaként, elnökünkkel együttműködve dolgozunk.