Magyar Polgári Együttműködés Egyesület

Magyarok az űrben

A Magyar Polgári Együttműködés Egyesület „Az emberiség jövője az űrben dőlhet el? Magyarok az űrben – a múlt tapasztalatai a jövő formálásában” címmel pódiumbeszélgetést szervezett augusztus 29-én, kedden a Pest Vármegyei Kormányhivatal Dísztermében.


A rendezvényt Gellén Márton, az MPEE főtitkár alelnöke nyitotta meg és felkérte Tarnai Richárdot, Pest vármegye főispánját, hogy köszöntse a megjelenteket.

Az est két meghívott vendége, Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos és Farkas Bertalan, az első magyar űrhajós számos tapasztalatot osztott meg a jelenlévőkkel. Többek között szó esett arról is, hogy milyen lehetőségeket rejt magában a világűr, mit vetítenek előre az űrtechnológia területén készült koncepciók, hogy 2024 végén vagy 2025 elején Magyarország újabb űrhajóst küldhet a Nemzetközi Űrállomásra. Mit jelenthet ez az országnak.

A teljes pódiumbeszélgetés az alábbiakban tekinthető meg:

mpee.hu